Oświadczenie w sprawie dostępności

Zespół Oświatowy w Golicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://zo.golice.pl/

Data publikacji strony internetowej: 15.05.2024

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 26.06.2024

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Zespół Oświatowy w Golicach nie udostępnia aplikacji mobilnych.

Treści niedostępne

Nie wszystkie elementy graficzne umieszczone na stronie w tym galerie zdjęć posiadają opis oraz tekst alternatywny w przypadku braku możliwości wyświetlenia zamieszczonej grafiki.

Serwis zawiera pliki PDF, które powstały poprzez zeskanowanie papierowych dokumentów bez rozpoznawania tekstu.

Filmy zamieszczone w serwisie nie posiadają napisów oraz tłumaczeń na język migowy.

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych dostępnych w używanej przeglądarce.

Tłumacz języka migowego

Zespół Oświatowy w Golicach aktualnie nie posiada tłumacza języka migowego.

Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 26.06.2024

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można dzwoniąc na numery telefonów +48 25 633 94 10 oraz pisząc na adres e-mail:  golice@gminasiedlce.pl

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Alternatywny sposób dostępu / kontaktu

kontakt korespondencyjny:

Zespół Oświatowy w Golicach
Golice ul. Szkolna 2, 08-110 Siedlce

Postępowanie odwoławcze

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek Zespołu Oświatowego w Golicach położony jest w Golicach przy ul. Szkolnej 2.

Budynek posiada oddzielne wejścia do szkoły i przedszkola. Oba wejścia do szkoły tzw. wejście główne oraz do przedszkola znajdują od ul. Szkolnej. Wejście główne do szkoły jest wykonane z kilku stopni schodowych oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Nad wejściem głównym do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące.

Budynek jest dwu kondygnacyjny. Z parteru na pierwsze piętro prowadzą schody. W budynku nie ma wind, które umożliwiałyby osobom niepełnosprawnym przedostanie się na wyższe kondygnacje. Korytarze, schody i balustrady schodów znajdujące się w budynku są zgodne z prawem budowlanym.

W budynkach zespołu nie ma zamontowanych platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

Na terenie zespołu oświatowego oraz przy ulicy znajdują się miejsca parkingowe. Parking na terenie placówki posiada 1 miejsce wyznaczone dla pojazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Do zespołu oświatowego może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W zespole oświatowym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.